Lubisz latać samolotem? Chcesz dowiedzieć się jak kupić bilet lotniczy za niewielkie pieniądze? Przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz tutaj podpowiedzi jak upolować okazję na tanie bilety lotnicze.

Co zrobić, aby tanio latać? Jak kupić tani bilet? To proste!

1. Zarezerwuj bilet lotniczy z wyprzedzeniem

Jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniądze, zarezerwuj bilet na samolot z dużym wyprzedzeniem. Warto to zrobić, ponieważ ceny na loty są wtedy znacznie tańsze. Im bliżej będzie termin Twojego wylotu, tym cena będzie większa.

2. Leć z lotniska poza granicami kraju

Czasem okazuje się, że upragniony lot odbywa się na zagranicznym lotnisku. Warto więc dopłacić za dojazd na lotnisko w innym kraju. Bywa, że cena za bilet i dojazd na lotnisko jest nadal mniejsza niż lot z Polski.

3. Lataj z przesiadkami

Tanie bilety bardzo często dostępne są w systemach linii lotniczych, jednak kupując taki bilet, często musisz się liczyć z dodatkową przesiadką. Warto wybrać taki lot, ponieważ jest dużo tańszy od relacji bezpośredniej.

Mój Punkt Widzenia Blog - poczekalnia, port lotniczy

4. Zdobywaj kody rabatowe na bilety lotnicze

Czasami linie lotnicze oferują kody rabatowe. Warto na nie polować, ponieważ znacznie obniżają ceny biletów lotniczych. Informacji o kodach warto poszukać na stronie internetowej przewoźników lub na portalach takich jak np. Groupon.

5. Kup tani bilet lotniczy na wyprzedażach

Lubisz wyprzedaże? Kto ich nie lubi! 😉 W czasie promocji można znaleźć naprawdę świetne ceny. Wystarczy dobrze poszukać, mieć szczęście i w porę kupić bilet lotniczy.

6. Lataj od poniedziałku do piątku

Loty weekendowe są najdroższe. Postaraj się rezerwować bilety na rejsy samolotów, które odbywają się od poniedziałku do piątku. Plusem takiego latania są mniejsze liczby turystów, którzy w dużych ilościach przybywają do miast właśnie w weekendy.

Mój Punkt Widzenia Blog - kobieta w samolocie tanich linii lotniczych

7. Kupuj bilety lotnicze przed sezonem letnim

W okresie wakacji bilety lotnicze bardzo drożej. Jeżeli nie chcesz przepłacić, kupuj bilet przed lub po wakacjach. Staraj się również omijać okresy świąt – te bilety również są bardzo drogie.

8. Kupuj bilety czarterowe last minute

To również bardzo ciekawa opcja dla osób, które chcą tanio latać. Pamiętaj tylko, że musisz uzbroić w dużą dawkę cierpliwości, ponieważ loty czarterowe są tanie tuż przed wylotem. W takiej sytuacji należy bardzo szybko zarezerwować hotel lub lecieć „w ciemno”.

9. Lataj tanimi liniami lotniczymi

Tanie linie, jak sama nazwa wskazuje, oferują loty w niższych cenach. Komfort podczas lotu jest znacznie mniejszy, ale jeżeli zapłacisz mniej za bilet, musisz się z tym liczyć. Sama latam tanimi liniami lotniczymi i uważam, że warto je wybierać właśnie ze względy na cenę biletów. 🙂

Mój Punkt Widzenia Blog - pasażer oczekujący na start w samolocie

 

Po moich doświadczeniach wiem, że bilety można naprawdę tanio kupićTrzeba jednak pamiętać, że linie lotnicze stosują haczyki i chwyty marketingowe, aby przyciągnąć większą liczbę konsumentów. Już kilka razy zauważyłam, że kwota lotu lub wycieczki nie zgadzała się w momencie, gdy chciałam ją zarezerwować. System rezerwacyjny po dodaniu ceny do „koszyka” zamieniał ją na większą. Czasem też linia lotnicza proponuje bardzo niską cenę za lot. Ostatecznie miejsca w samolocie nie da się zarezerwować. Dlaczego tak się dzieje? Linie lotnicze tłumaczą się obciążeniami serweru. Tutaj nasuwa się pytanie: czy zawsze jest to kwestia serwerów? Może jest to po prostu dobry chwyt marketingowy? Niskie ceny przyciągają wielu konsumentów, dlatego pamiętaj, że nie każda „promocja” będzie warta Twojej uwagi. 🙂

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz