Planujesz wyjazd do Grecji? Zazdroszczę! Grecja jest piękna i myślę, że na pewno Ci się tam spodoba. Co warto wiedzieć przed podróżą? Na co należy uważać? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się ciekawostek o tym pięknym kraju.

Grecja to naprawdę piękny kraj. Pomimo, że jest to przede wszystkim ląd, większość osób odwiedza wyspy. Dlaczego? Ponieważ każda z greckich wysp jest wyjątkowa i słoneczna. Do tej pory miałam okazję zobaczyć wyspę Kos i wiem, że do Grecji jeszcze powrócę. Co takiego ma w sobie ten kraj? Dlaczego tyle polskich turystów wybiera Grecję jako cel wakacyjnego odpoczynku? 🙂

Grecka wyspa Samos

Ciekawostki dotyczące Grecji 🙂

 1. Uśmiechnięci i otwarci tubylcy. W Grecji spotkałam wielu otwartych na nowe znajomości ludzi. Atmosfera była zawsze miła i wesoła, dlatego Grecja kojarzy mi się z otwartością mieszkańców i fajną atmosferą.
 2. Możliwość kierowania samochodem na podstawie polskiego prawa jazdy. Warto wypożyczyć samochód i podbić ulice Grecji! 🙂
 3. Większość banków i urzędów jest czynna do godziny 14. Należy pamiętać, że urzędnicy w Grecji pracują do godziny 14, dlatego sprawy w banku i urzędach najlepiej załatwić do południa.
 4. Oszustwa i kradzieże – uważaj gdy zwiedzasz. Niestety również w Grecji spotkać można wielu oszustów, dlatego uważaj na bagaż, licz wydane pieniądze i nie ufaj w 100% obcym osobom. Bardzo niebezpiecznie jest w Atenach, w szczególności wieczorem i nocą.
 5. Bezpłatne plaże, płatne leżaki. Często zdarza się, ze plaże są bezpłatne jednak za wynajem leżaka należy uiścić drobną opłatę.
 6. Grecja posiada około 2500 wysp! Jednak tylko około 160 z nich zamieszkują ludzie. Wybór wysp jest ogromny!
 7. Największa wyspa grecka to Kreta. Jej powierzchnia wynosi 8260 km².
 8. Uważaj, gdy machasz ręką. Nadmierne machanie uważane jest w Grecji za zniewagę.
 9. Grecja to przede wszystkim góry. W Grecji znaczną większość terenu zajmują obszary górzyste, tylko 20% to tereny nizinne.
 10. Grecy nie obchodzą urodzin. W kraju tym mieszkańcy obchodzą imieniny.
 11. Obowiązującą walutą w Grecji jest euro. Udając się do Grecji należy wymienić złotówki na euro.
 12. Już podczas zaręczyn oboje zakochani zakładają ślubne obrączki, w ich tradycji nie ma pierścionka zaręczynowego. Warto też wiedzieć, że zaręczyny są planowe z wyprzedzeniem przez przyszłych narzeczonych.

Znasz inne ciekawostki dotyczące Grecji? Jeżeli tak, to śmiało napisz je w komentarzu! 🙂

Moja relacja z greckiej wyspy Kos –>klik na link<– 🙂

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz