Planujesz wyjazd i nie wiesz jakie buty spakować? Z tym problemem spotyka się wiele osób, w szczególności kobiet. Jak dobrze dopasować obuwie? Ile par obuwia zabrać ze sobą?
Na te i inne pytania odpowiem w poniższym artykule.

Zastanów się co chcesz robić na wycieczce

Przede wszystkim sprawdź co chcesz zobaczyć w miejscu docelowym Twojej wycieczki. Zawsze przed wyjazdem należy sprawdzić jakie atrakcje są dostępne na miejscu i zrobić sobie plan wycieczki, dzięki temu będziesz wiedzieć co warto zobaczyć. Jeżeli lubisz dużo zwiedzać, musisz zabrać wygodne buty. Jeżeli lubisz imprezować, warto dopakować do bagażu buty elegantsze, w przypadku kobiet będą to balerinki lub buty na obcasie.

Zobacz prognozę pogody dla miejsca docelowego

Aby przewidzieć pewne sytuacje sprawdź prognozę pogody. Jeżeli będzie świeciło słońce,
a temperatura będzie dawał się we znaki, warto zabrać obuwie lekkie, oddychające, przewiewne i wygodne. Buty ciężkie i nie przepuszczające powietrza pozostaw w domu.

Zorientuj się ile masz miejsca w walizce

Weź pod uwagę ile miejsca masz w walizce. Warto pamiętać o ograniczeniach wagowych bagażu w wypadku, gdy na wycieczkę wybierasz się samolotem. Zastanów się dobrze jakie buty na pewno Ci się przydadzą, a które założysz tylko raz. Może warto zastanowić się nad sensem ich zabierania. Zamiast niepotrzebnej pary możesz spakować coś bardziej przydatnego.

Wypad w góry? Wybierz dobre i wygodne obuwie na wędrówki górskie o każdej porze roku

Buty na wyprawy w góry

Jeżeli jedziesz w góry to przede wszystkim musisz zabrać ze sobą obuwie odpowiednie na wycieczki górskie. Najlepiej zakupić je w specjalistycznym sklepie. Dobre buty nie należą do tanich, ale warto zainwestować w nie więcej pieniędzy. Jeżeli wybierasz się na lekkie, krótkie wędrówki np. w Beskidy, wybierz półbuty z lekką, miękką podeszwą. Sandały, klapki i obcasy nie będą dobrym wyborem.  W zimę wybierz buty sztywne, nie przemakające i takie, do których przypniesz raki, jeżeli będzie taka konieczność.

Wypad latem nad morze? Wybierz lekkie i oddychające buty

Klapki na plaży nad morzem

Jeżeli wybierasz się nad morze latem, zabierz ze sobą klapki, które przydadzą się na spacerach po deptaku oraz pod prysznic/do brodziku przy publicznych basenach. Dodatkowo możesz zabrać sandały i obuwie sportowe, najlepiej odporne na deszcz, na wypadek ulewy. Tyle par butów zdecydowanie Ci wystarczy. 🙂

Moja walizka czyli ile obuwia pakuję na wyjazdy

Pakując walizkę na wycieczkę staram się zabrać odpowiednią ilość obuwia, choć bardzo często okazuje się, że nie potrzebnie spakowałam jedną z par. Wtedy powtarzam sobie: po co zabrałam tyle butów, skoro i tak chodziłam w dwóch ulubionych parach? 😉 Buty zawsze dobieram odpowiednio do miejsca wycieczki i tego co chcę robić. Zerkając na prognozę pogody jestem w stanie mniej więcej ustalić jakie buty będą odpowiednie. Zazwyczaj organizuje wycieczki pełne intensywnego zwiedzania więc zawsze zabieram wygodne, sprawdzone obuwie – ulubione trampki lub adidasy.

Jeżeli wybierasz się na wycieczkę, spakuj odpowiednie obuwie. Pamiętaj tylko, aby buty były wygodne! Kiepskim pomysłem będzie spakowanie nowego obuwia, które masz jeszcze nie rozchodzone. Wszystkim Paniom radzę szpilki zostawić w domu, no chyba, że w planach jest podbój parkietu wieczorową porą! 😉

Sprawdź jak uzyskać odszkodowanie za zgubiony lub uszkodzony bagaż!

Zapisz

Zapisz