Środków transportu jest bardzo dużo i każdy może wybrać najbardziej dogodny dla siebie. Nie ukrywam, że lubię podróżować samolotem, jednak bardzo często na wycieczki krajowe wybieram samochód. W tym artykule przedstawię zalety podróżowania samochodem, ponieważ jest ich dosyć sporo. Uważam, że są godne uwagi przed planowaną wycieczką. Kto wie, być może kolejna moja podróż odbędzie się właśnie samochodem? 😉

Zalety podróżowania samochodem

 1. Pakujesz tyle rzeczy, na ile starczy miejsca w całym samochodzie. Nie musisz martwić się wagą spakowanego bagażu, jak w przypadku podróży samolotem. Planując wycieczkę samochodem możesz spakować tyle rzeczy ile chcesz, przy uwzględnieniu pojemności bagażnika a nie wagi oraz wielkości walizki.
 2. Możesz zabrać najważniejsze przedmioty. Podróżując samochodem nie musisz martwić się o ograniczenia. Możesz spakować wszystko, na co masz ochotę, co nie jest możliwe przy innych środkach transportu np. w samolocie. Do bagażu podręcznego samolotu nie można spakować między innymi ostrych narzędzi czy dużej wody. W samochodzie możesz mieć wszystko od drobnych narzędzi po rower umieszczony na dachu.
 3. Nie musisz rezerwować miejsca. Brak miejsc siedzących? To często spotyka podróżujących pociągiem. Brak miejsca, tłok i duchota. W samochodzie nie musisz się o to martwić. Podróż autem to duży komfort. 😉
 4. Ty decydujesz o której godzinie wyruszysz w podróż. Nie musisz się stresować i wstawać wcześnie rano. Masz możliwość zaplanowania wycieczki o dogodnej dla Ciebie porze.
 5. Możliwość postoju i zmiany planów. Bardzo komfortową opcją jest postój.
  Jeżeli jest piękna pogoda, warto zatrzymać się na stacji czy przy zajeździe na posiłek
  i krótki odpoczynek. Nie ma nic piękniejszego od odpoczynku i obiadu na świeżym powietrzu. Jeżeli postój się przeciąga, zawsze można nadrobić trasę szybszą lecz przepisową prędkością. 😉 😉 Istnieje również możliwość zwiedzenia okolicy przez którą przejeżdżasz, w końcu sam decydujesz o tym, co chcesz zwiedzić.
 6. Zrzutka na paliwo. Niektórzy obawiają się opłat za paliwo. Warto więc zabrać na wycieczkę znajomych lub kogoś z rodziny. Dzięki zrzuceniu się, koszt podróży znacznie się obniży a Ty nie przepłacisz za paliwo.
 7. Swoboda. Nie musisz przejmować się innymi, obcymi pasażerami. Słuchasz ulubionej muzyki oraz sam decydujesz o jej głośności. Swoboda w podróży to bardzo duży plus.

Zachęciłam Cię do podróżowania samochodem? Mam nadzieję, że tak! 🙂

 

 

Zapisz