Planujesz urlop zimą? Lubisz wysokie temperatury i marzy Ci się odpoczynek w słońcu
i z drinkiem na plaży? Proponuję kilka egzotycznych kierunków wyjazdu, gdzie na pewno zastaniesz dużo słońca, piękne plaże i wysokie temperatury.

Postanowiłam wypisać 6 krajów, które moim zdaniem są godne uwagi. Ceny wyjazdów do egzotycznych krajów są niestety wysokie, jednak można sporo zaoszczędzić organizując je samodzielnie. 🙂 Pamiętaj, że ceny w biurach podróży są często znacznie zawyżone, ale wykupując w taki sposób wyjazd nie musisz się martwić rezerwacjami lotów i hoteli. Wystarczy zapłacić, a resztę będziesz mieć „z głowy”. 😉

Jakie kraje warto odwiedzić zimą, aby uciec przed śniegiem i niską temperaturą?

Tajlandia

tajlandia-lodzie-slonce-wakacje

Państwo leżące w południowo-wschodniej Azji. W Tajlandii znajdziecie piękne piaszczyste plaże, buddyjskie świątynie, otwartych i uśmiechniętych ludzi, niskie ceny i wiele egzotycznych roślin oraz zwierząt. Państwo to słynie z przyrządzania ostrych potraw. Najlepsza pora na odwiedziny rozpoczyna się w listopadzie/grudniu ze względu na najlepszą pogodę.

Malediwy

malediwy-basen-woda-palmy

Malediwy leżą na oceanie Indyjskim. Najlepszy termin na odwiedziny tych pięknych wysp to pora pomiędzy grudniem a marcem. Malediwy są rajem dla wszystkich nurków. Przepiękna, błękitna i krystalicznie czysta woda, rafa koralowa na wyciągnięcie ręki, cudowne plaże oraz domki na wodzie. Istny raj na Ziemi!

Kuba

kuba-havana-wakacje-samochod

Państwo leżące w Ameryce Środkowej. Słowa przychodzące na myśl o Kubie: cygara, stare samochody i salsa. Każdy zainteresowany tańcem będzie chciał odwiedzić tę piękną wyspę, potańczyć przy kubańskich rytmach, przejechać się kultowymi samochodami i zapalić prawdziwe cygaro. Kuba to wyspa pełna kolorów.

Dominikana

dominikana-egzotyka-wakacje-woda

Dominikana to państwo, którego powierzchnia zajmuje znaczną część wyspy Haiti. Nazywana Perłą Karaibów. Znajdują się tam białe, rajskie plaże, lasy tropikalne i rafy koralowe. Znajdziecie tam świeże, soczyste owoce morza, piękne plaże i wodospady. Wymarzone miejsce na ucieczkę od zimna.

Meksyk

meksyk-ocean-palmy-woda

Kraj leżący w Ameryce Północnej nad zatoką Meksykańską. W Meksyku zobaczycie piękne, widowiskowe fiesty pełne muzyki i tańca, ludzi ubranych w klasyczne sombrero i poncho, ciepłe karaibskie morze, plaże, pustynie z kaktusami, lasy tropikalne i starożytne zabytki. Każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

zjednoczone-emiraty-arabskie-wakacje

Zjednoczone Emiraty Arabskie leżą na Bliskim Wschodzie. To kraj luksusu, w którym znajdziecie zarówno długie, piaszczyste plaże jak i wysokie, luksusowe wieżowce. Znajduje się tam również najwyższy budynek świata, złote piaski pustyni i centra handlowe. Najlepsza pora na odwiedziny przypada pomiędzy październikiem a majem. W  lipcu i sierpniu temperatury osiągają nawet około 50 stopni Celsjusza.

Oczywiście jest jeszcze wiele innych ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz. 🙂

Ja jeszcze nie miałam okazji zwiedzić tych krajów ale wszystko przede mną! 😀

A jakie są Twoje propozycje na egzotyczny wypoczynek zimą?