Wielu osobom zima kojarzy się wyłącznie z nartami i wypadem w góry. Niektórzy uciekają przed zimnem i śniegiem do egzotycznych krajów. Dlaczego tak jest?
Przed zimą wcale nie trzeba uciekać. Ja osobiście widzę kilka znaczących plusów podróżowania zimą i nie mówię tutaj o wypadzie na stoki narciarskie. 🙂
Być może dlatego, że nie potrafię jeździć na nartach. 😛

Mam nadzieję, że moje argumenty przekonają Cię do podróżowania nie tylko latem ale również zimą.

Miałam okazję wybrać się na krótkie wypady w okresie jesienno – zimowym. W styczniu 2015 roku odwiedziłam Paryż, w drugiej połowie listopada 2015 przepiękne Włochy, w tym Mediolan, Weronę i Turyn, a w styczniu 2016 roku zwiedziłam Londyn.

Dlaczego warto podróżować zimą? 5 zalet zwiedzania w okresie zimowym

  1. Wyprzedaże biletów linii lotniczych – tuż po sezonie wakacyjnym linie lotnicze zaczynają wyprzedawać bilety. Można zarezerwować loty w październiku czy nawet
    w grudniu, w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto poczekać trochę dłużej na grudzień i styczeń, ponieważ wtedy można wykupić bilety w naprawdę dobrych cenach, zarówno na loty zimowe jak i wiosenno – letnie.
  2. Mniejsze tłumy ludzi – nic tak nie denerwuje, jak tłum ludzi przepychających się na ulicy. Tak często wyglądają uliczki kurortów i znanych miast w lipcu i sierpniu. Późną jesienią oraz zimą nie będzie z tym problemu. 🙂 Zdecydowanie krótsze kolejki, mniej ludzi i więcej spokoju. Nie ma również problemu z rezerwacją hoteli i innych miejsc noclegowych.
  3. Mniejsze ceny poza sezonem letnim – jak przystało na sprzedawców, wielu z nich podnosi ceny w okresie wakacyjnym. Cel jest wiadomy i po części zrozumiały, w końcu mają możliwość większego zarobku. Niestety to wiąże się z tym, że portfele turystów szybko się opróżniają. Bardzo często po okresie wakacyjnym ceny spadają, dzięki czemu jest taniej.
    To duży plus podróżowania zimą!
  4. Zimowa aura – jeżeli będziesz mieć szczęście, to trafisz na śnieg. Niestety w obecnych czasach różnie z tym bywa. Nie ma nic piękniejszego zimą od spaceru podczas spadających płatków śniegu. 🙂 Parki i inne miejsca pokryte są śnieżną pokrywą, która wieczorową porą wygląda przepięknie.
  5. Okres świąteczny – jeden z moich ulubionych powodów podróżowania zimą. W miesiącach grudzień i styczeń miasta wielu krajów są przepięknie oświetlone i ozdobione, a na ryneczkach bardzo często są jarmarki świąteczne. Najbardziej lubię atmosferę, która w tym czasie panuje. Ludzie są życzliwi i mili. W dodatku w powietrzu czuć zapach grzanego wina i pierników.

Znasz inne ciekawe powody dla których warto wybrać się w zimową podróż? 😉