Przed każdym zaplanowanym wyjazdem szukam informacji o danym miejscu – hotelach, jedzeniu, cenach, transporcie, miejscach wartych zwiedzenia. Czytam opinie i porównuje je ze sobą. Staram się pozbierać najważniejsze informacje, które będą przydatne do podróży. Zainteresowała mnie wycieczka do Bodrum podczas planowanego pobytu na Kos. Pomyślałam sobie: „Czemu nie?!” 🙂

W szóstym dniu pobytu na Kos nadszedł czas wycieczki do Turcji. To było spełnienie marzeń – pierwsze wakacje za granicą i na dodatek miałam szansę odwiedzić dwa kontynenty i dwa zupełnie inne kraje. Okazało się, że nikt z reszty znajomych będących w hotelu nie zabrał ze sobą paszportu, więc wycieczka do Bodrum odbyła się z grupą turystów z Czech. Już przeczuwałam, że będzie zabawnie. 🙂 Pod hotel podjechał umówiony autokar. Po dotarciu do portu odbyło się spotkanie z rezydentką, która w 90% omawiała wycieczkę w języku czeskim, jednak kompletnie mi to nie przeszkadzało.

Pierwsze wrażenie

Pomimo znakomitej pogody podczas rejsu w kierunku Turcji było baaardzo zimno. Warto zabrać ze sobą coś cieplejszego do okrycia ciała w razie silnego wiatru.

Mój Punkt Widzenia Blog - Rejs z wyspy Kos do tureckiego Bodrum

Mój Punkt Widzenia Blog - widok z miasta Bodrum na morze

Po przypłynięciu do Turcji uśmiech nie schodził mi z twarzy. Byłam zachwycona. 🙂 Ogromne wrażenie zrobiły na mnie statki, jachty i łodzie przycumowane do portu. Widząc statki w mieście Kos myślałam sobie „o matko!”,  ale jachty w Bodrum szokowały wielkością i przepychem – naprawdę były niesamowite.

Mój Punkt Widzenia Blog - port tureckiego Bodrum, statki i jachty

Mój Punkt Widzenia Blog - w drodze do Bodrum, rejs statkiem

Od razu zauważyłam różnicę kulturową pomiędzy turkami a grekami – inne nastawienie do ludzi i do kobiet o słowiańskiej urodzie, o czym chyba każdy już wie.

Bodrum zrobiło na mnie bardzo miłe wrażenie. Niestety była to jednodniowa wycieczka, ale zdążyłam poczuć turecki klimat, zobaczyć kilka ciekawych miejsc oraz zjeść prawdziwy turecki kebab.

Mój Punkt Widzenia Blog - prawdziwy, turecki kebaba

Plan wycieczki czyli co warto zobaczyć w Bodrum?

Jak przystało na grupową, zorganizowaną wycieczkę był to szybki „trip” tak, aby zobaczyć jak najwięcej atrakcji w krótkim czasie. Miałam okazję zwiedzić między innymi starożytny teatr, ruiny Halikarnasu obok bramy Myndos oraz Bodrum Gold Center. Po obejrzeniu tych miejsc mieliśmy czas wolny – postanowiłam wykorzystać go na zwiedzanie zaułków miasta, tureckich sklepów z „oryginalną”, markową odzieżą oraz spacer przy porcie.

Na samym początku wycieczki nie mogłam odmówić sobie krótkiej jazdy na wielbłądzie. 🙂

Mój Punkt Widzenia Blog - z właścicielem wielbłąda. przejażdżka na wielbłądzie

Mój Punkt Widzenia Blog - wycieczka do Bodrum, przejażdżka na wielbłądzie

Starożytny Teatr

Mój Punkt Widzenia Blog - starożytny teatr, Bodrum

 Ruiny Halikarnasu

Mój Punkt Widzenia Blog - Ruiny Halikarnasu, zwiedzanie Bodrum

Mój Punkt Widzenia Blog - Ruiny Halikarnasu, zwiedzanie Bodrum

Bodrum Gold Center

Największe wrażenie zrobił na mnie Bodrum Gold Center. Widok tych wszystkich, pięknych „błyskotek” to dla kobiety istny raj!
Oczywiście Panowie pracujący w tym miejscu bardzo się starali sprzedać jakikolwiek produkt. Mnie osobiście spodobały się pierścionki z niebieskim oczkiem. Ceny były równie „piękne”,  oczywiście do negocjacji.

Mój Punkt Widzenia Blog - Bodrum Gold Center, raj z biżuterią

Mój Punkt Widzenia Blog - Bodrum Gold Center, Bodrum

Mój Punkt Widzenia Blog - kolczyki i pierścionki w Bodrum Gold Center

Mój Punkt Widzenia Blog - kolczyki i pierścionki w Bodrum Gold Center

Mój Punkt Widzenia Blog - kolczyki i pierścionki w Bodrum Gold Center

Czas wolny

Zwiedzanie, zwiedzanie i jeszcze raz zwiedzanie.

Mój Punkt Widzenia Blog -Czas wolny w Bodrum, uliczka przy straganach

Mój Punkt Widzenia Blog - Widok na morze, wycieczka do Bodrum

Mój Punkt Widzenia Blog - uliczka i stragany w Bodrum, Turcja

 Bodrum jest pięknym miastem. Bardzo się cieszę, że miałam szanse je zobaczyć.

Mój Punkt Widzenia Blog - rejs statkiem, Turcja

Powrót z Turcji odbył się w godzinach wieczornych, a pogoda była znakomita. W sam raz na opalanie i podziwianie przepięknych widoków. 🙂

Przeczytaj jak zaplanować wakacje na greckiej wyspie Kos!

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz